Haber

AHBAP’ın hedef gösterilmesine Kemal Kılıçdaroğlu’ndan tepki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, afet bölgelerinde arama kurtarma çalışmaları ve depremzedelerin ihtiyaçları için yardım toplayan AHBAP Derneği’nin hedef alınmasına ilişkin açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından AK Parti Kırşehir İl Yürütme Kurulu Üyesi Berk Can Doğan, MHP’li Birol Gür ve iktidara yakınlığıyla bilinen Akşam gazetesi yazarı Turgay Güler gibi isimlerin yer aldığı dernek hakkında açıklama yaptı. hakkında şu açıklamayı yaptı:

“AHBAP’a iftira atacağınıza yardım dağıtım koordinasyonunu sağlayın. Başlattığınız karalama kampanyası en çok depremzedelere zarar veriyor. Bu ahlaksızlığa son verin. Halkın kurduğu kurumlara yıkılmayı aklınıza bile getirmeyin. millete koşanlar!”

NE OLDU?

18 bin 342 kişinin hayatını kaybettiği, 74 bin 242 kişinin de yaralandığı depremin ardından AHBAP Derneği kurucusu Haluk Levent ve Babala TV’nin kurucusu Oğuzhan Uğur yardım toplamaya başladı.

Levent ve Uğur, topladıkları deprem yardımı nedeniyle AK Parti Kırşehir İl Yürütme Kurulu Üyesi Berk Can Doğan, MHP’li Birol Gür ve hükümete yakınlığıyla bilinen Akşam gazetesi yazarı Turgay Güler gibi isimler tarafından hedef gösterildi. . Birileri toplanan yardım paralarının AFAD’a aktarılması gerektiğini söyledi. (HABER MERKEZİ)

mamakhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu