Haber

Ankara şehir hastaneleri: Gönüllü refakat talebimiz yoktur yanlış bilgi

Ogün Akkaya

ANKARA – 0-1 yaş arası 16 bebek, sarsıntılı bölgede refakatsiz olarak Maraş’tan Ankara’ya getirildi. Esenboğa Havalimanı’na iniş yapan uçaktan aile ve sosyal hizmetler bakanlığı ekiplerince alınan depremzedeler, Etlik Şehir Hastanesi’ne kaldırılmak üzere ambulanslara kaldırıldı.

Gün içerisinde Etlik Kent Hastanesi ve Bilkent Şehir Hastanesi’nde ‘gönüllü refakatçi’ ihtiyacı olduğu, istekli olmak isteyen bireylerin hastanelere gidip başvurması gerektiği ile ilgili sosyal medyadan çok sayıda paylaşım yapıldı.

‘SÜREKLİ ARAMALAR ALIYORUZ AMA YANLIŞ HABERLER’

Wall gazetesine bilgi veren Etlik Kent Hastanesi yetkilisi, istekli refakatçi talebinin olmadığını belirterek, “Sağlık personeli olduğu için böyle bir talep yok. Sağlık personeli yeterli ve ihtiyaçlar karşılanıyor. Sürekli telefon alıyoruz ama böyle bir talep içeren paylaşımlar yalan haber.” söz konusu.

Bilkent Şehir Hastanesi yetkilisi, böyle bir refakatçi taleplerinin olmadığını belirterek, “Bizim herhangi bir talebimiz yok. Hastane arıyorlar ama bütün ihtiyaçları bizim hastanemiz tarafından karşılanıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu