Ekonomi

Rusya açıkladı: Türkiye, Çin ve Brezilya ile ‘para’ konusunu görüştük

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı’nda ikili görüşmelerde bulundukları Türk, Çinli ve Brezilyalı mevkidaşlarıyla ulusal para birimlerinde ticaret konularını ele aldıklarını bildirdi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de düzenlenen G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı’nın ardından kamera karşısına geçti. Lavrov, zirve marjında ​​Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çinli mevkidaşı Qin Gang ve Brezilyalı mevkidaşı Mauro Vieira ile ayrı ayrı görüştüklerini ve ulusal para birimleri cinsinden hesaplara havale konusunu ele aldıklarını bildirdi.

ULUSAL PARALARA GEÇİŞ

Lavrov, “Batı’nın keyfi yaptırımlarından ve diğer gayri resmi eylemlerinden kendimizi korumak için yeni tedarik zincirlerine geçiş, ABD dolarının ağır suiistimalleri ile temas halinde ulusal para birimleri üzerinde anlaşmalara geçiş, Türk arkadaşlarımla yaptığım görüşmelerde tartışıldı. , Çinli ve Brezilyalı muadilleri” dedi.ifadeleri kullandı.

Lavrov ayrıca euro ve Japon yeni ticaretinde kendilerine karşı suistimaller olduğunu söyledi.

“RUSYA, UKRAYNA KRİZİNİN DEĞERLENDİRİLMESİNDE ÖNEMLİ MÜZAKERE TEKLİFLERİNİ RED ETMİYOR”

Lavrov, Ukrayna’daki savaşa da değinerek, “Krizin siyasi çözümü için samimi çaba gösteren önemli önerileri asla reddetmediğimizi kamuoyuna açıkladık. Bir kez daha hatırlatmama izin verin. Bize müzakere davetleri yapılırken, Batılı meslektaşlarımızdan en az biri ve hatta diğer bazı devletler Ukrayna’ya davet edildi.” Onu müzakereye davet ettiğimi hiç hatırlamıyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu